ABOUT

Tym, co nas łączy, jest POEZJA – rozumiana na tysiące sposobów. JONASZ to miejsce, w którym chcemy przyglądać się poezji z daleka i bliska, dzielić się nią z innymi, zachęcać do jej odkrywania (patrz: POETRY i EVENTS).

JONASZ to miejsce swobodnej wymiany myśli, uczuć i olśnień, miejsce, w którym chcemy zastanawiać się nad różnymi tematami związanymi nie tylko z poezją, ale i z innymi dziedzinami sztuki, w połączeniu z historią, filozofią, religią, psychologią, naturą. Chcemy, aby to nasze zastanawianie się miało charakter KRYTYCZNY, tj. aby nie było powtarzaniem obiegowych i utartych opinii, lecz próbą docierania do tego, co mniej popularne i zapoznane po różnych stronach barykady. Nie chcemy ani odżegnywać się od TRADYCJI literackich i kulturowych, w których wzrastaliśmy, ani też traktować ich czołobitnie. Dla nas tradycja to przepastny kufer, a może nawet i strych, pełen zarówno rupieci, jak też rzeczy pięknych, rzadkich, o nieprzemijającej wartości (patrz: POETRY, POST).

Jako że jesteśmy dziećmi naszych czasów,postanowiliśmy również stworzyć swoisty kącik POSTMODERNISTYCZNY, czyli miejsce pełne niespodzianek i sensacji (patrz: BIN).

ZACHĘCAMY Cię do podróży z JONASZEM. Nie zawsze będzie to podróż łatwa i przyjemna. Jedyne, co możemy Ci obiecać, to niepewność.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s